Hersek Lagününde kuş türü 211’e çıktı

Hersek Lagününde yapılan son sayımın ardından 3 yeni kuş türü tespit edilerek tür sayısı 211’e yükseldi.Altınova Belediyesi Kuş gözlemcisi Fatih Bülbül tarafından yapılan gözlem çalışmalarında 3 yeni tür (Sürmeli Kervançulluğu, Çizgili ötleğen, Kara Gerdanlı Dalgıç) Hersek lagünü kuş listesine eklenmiş olup toplam tür sayısı 211 e yükseldi.

MİSAFİRLERİ AĞIRLIYOR

Hersek Lagünündeki kuş tür artışı bölgede büyük sevinç uyandırdı. Lagünde bulunan kuşlar, başta öğrenciler olmak üzere yöre halkı ve misafirler tarafından ziyaret ediliyor. Altınova Belediyesi Kuş Gözlem Kulesi ve Eğitim Merkezini ziyaret eden misafirler burada bulunan görevliler tarafından bölge ve kuş türleri hakkında bilgilendiriliyor.

FOTOĞRAFÇILARIN UĞRAK YERİ

Öte yandan, kuş gözlem verilerinin kaydedildiği uluslararası internet sitesini ziyaret eden yabancı kuş gözlemcileri de kendi ülkelerinde görülmeyen ya da nadir bulunan kuş türlerini gözlemlemek fotoğraflamak amacıyla Hersek Lagününü ziyaret ediyorlar.

Açılışından bu güne kadar Eğitim ve Tanıtım merkezini 3 bini aşkın doğasever ziyaret ederek kuşları gözlemleyip fotoğrafladılar.


12.4.2019 21:48:09 _67