Oral: Yalan ve iftiralar devam ediyor

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca’nın, ‘Belediyeden 23 kişinin atıldığına yönelik’ açıklamaların doğruları yansıtmadığını söyledi.CHP adayı Fazlaca ve ekibinin seçim süresince de birçok karalama ve yalan beyanlarının bulunduğunu ifade edenAltınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yasemin Fazlaca’dan işten çıkartılanların isimlerini istiyorum. Ben de öğrenmiş olurum” dedi.
Öte yandan Başkan Oral, karalama kampanyaları ile ilgili hukuk mücadelelerinin ivedilikle başlatılacağını söyledi.

YALANLAR DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca ve bir grup yandaşları tarafından seçim süresince atılan iftira ve yalanlar, seçimi kaybettikten sonra da devam ediyor.

“İSİMLERİ İSTİYORUM”

Asılsız iftira ve yalan haberlere cevap veren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Seçim süresi boyunca rakibimiz hakkımızda birçok yalan haberler üretip, iftiralar attı. Yetmedi; seçim bitti, kaybettiler, hala yalan ve iftiralara devam ediyorlar. CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca, ‘belediyeden 23 kişi işten çıkartıldı' diye bir beyanat vermiş. Kendisinden çıkartılan işçilerin isimlerini istiyorum.

“KİMSEYİ EKMEĞİNDEN ETMEDİK”

'Çamur at izi kalsın' siyasetini seçim döneminde de yaptılar. Ancak Altınova halkı bunlara gereken cevabı verdi. Şimdi de seçim sonrası belediyemizi karalamaya çalışıyorlar. Altınova Belediyesi’nde bir arkadaşımız görev yeri değişikliği nedeniyle kendisi istifa etti. Bunun dışında kimsenin ekmeği ile oynayıp kimseyi ekmeğinden etmedik.

“HUKUK MÜCADELESİNİ BAŞLATIYORUZ”

Bunlar, yalan haberler yaptırıp kamuoyu oluşturmaktadırlar. Belediyemizin avukatları aracılığıyla yalan haber yapan ve yaptıran kişilerle ilgili hukuk mücadelemizi ivedilikle başlatıyoruz” diye konuştu.


3.4.2019 16:49:08 _400