Kuş Gözlem Kulesi ve eğitim merkezi açılıyor

Altınova Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliği ile Hersek Lagün Gölü Kuş Gözlem Kulesi ve Doğa Tanıtım ve Eğitim Merkezi, 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 14:30’da düzenlenecek törenle hizmete girecek.Hersek Lagün Gölü Kuş Gözlem Kulesi ve Doğa Tanıtım ve Eğitim Merkezi, 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 14:30’da Cumhuriyet Mahallesi Sahil Caddesi No: 37 (Altınova Hersekzade Ahmet Paşa Stadyumu yanı) adresinde hizmete girecek. Altınova Belediye Başka nı Dr. Metin Oral, tüm vatandaşları bu önemli açılışa davet etti.

16 METRE UZUNLUĞUNDA

“Altınova, altın kuşlarıyla ekoturizmde kanatlansın” projesi kapsamında gerçekleştirilen kompleks Yalova’da tek olma özelliğine sahip. Altınova Belediyesi tarafından Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) destekli yapılan Kuş Gözlem Kulesinde ziyaretçiler, dürbünler aracılığıyla tüm alana hâkim olacak. Hersek Lagünü’nün tamamına hakim 16 metre yüksekliğinde kuş gözlem kulesinin yer aldığı alanda ayrıca 250 metrekare alana 2 katlı olarak inşa edilen Doğa Tanıtım ve Eğitim Merkezi bulunuyor.

EĞİTİM MERKEZİ

Doğa Tanıtım ve Eğitim Merkezi binasında; küçük eğitim salonu, güvenlik odası, engelli ve normal WC’ler yer almakta. Eğitim merkezini ziyaret edecek misafirlere, konusunda eğitim almış personeller tarafından Hersek Lagünü ve kuş türleri hakkında bilgiler verilecek.

7/24 İZLENECEK

Ayrıca, kurulan kamera sistemi ve internet ağıyla Hersek Lagünü 7/24 internet üzerinden takip edile bilmektedir. www.herseklagunu.com adresi lagünde bulunan kuşları tüm dünyadan izlenmesini sağlayacak. Ayrıca eğitim merkezinde konusunda eğitim almış personeller tarafından Hersek Lagünü ve misafir ettiği kuşlar hakkında bilgiler verilecek.


6.12.2018 11:48:56 _604