Geleceğin sporcuları yetişecek

Altınova'da "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi" ile yetenekli sporcular keşfediliyor.Gençlik hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıklarının ortak projesi "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi" Altınova’da 2. Kez gerçekleştirildi. İlkokul 3. Sınıfta okuyan 388 öğrenci taramadan geçirildi.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Proje kapsamında Altınova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce Altınova Belediyesi Spor Salonu'nda ilçede bulunan ilkokul 3. Sınıfta okuyan 388 öğrenci, yetenek tarama testlerinden geçti. Öğrencileri bu önemli fırsatta Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdür Zeki Sitar, Altınova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran yalnız bırakmadı.

2 YILLIK SÜREÇ

Öğrencilerin; boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti, 20 metre sürat koşusu başlıklarında değerlendirilerek uygun spor branşlarına yönlendirilmesi hedefleniyor.

Yetenekleri tespit edilen öğrenciler, Ankara’daki üst kurul tarafından izlemeye alınacak. Başarılı öğrenciler 2 yıl takip edilecek. 2 yılsonunda her bir öğrencinin becerisine göre yönelecekleri spor branşı belirlenecek.

 


8.11.2018 07:59:11 _149