Altınova, Kurbana hazır

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Kurban Bayramına yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.Altınova Belediyesi Kurban Bayramı süresince hizmetlerine 7/24 esasına görev devam edecek. İlçede Kent Bayramlaşması ise bayramın 2’inci günü saat 13:30’da belediye binasında gerçekleştirilecek.

TÜM TEDBİRLER ALINDI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, belediye olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade ederek, “Altınova Belediyesi olarak, kurban kesecek vatandaşlarımızın dini görevlerini yerine rahatça getirmeleri için önlemlerimizi aldık” dedi.

Başkan Oral, İlçe Bayramlaşmasının bayramın 2. Günü olan 22 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 13:30’da Altınova Belediye Binasında gerçekleştirileceğini belirterek, tüm vatandaşları bayramlaşmaya davet etti.

ULAŞIM ÜCRETSİZ

Altınova Belediyesi Halk Otobüsleri bayram süresince vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek. Öte yandan Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Garaj Amirliği Bayram tatili süresince ilçe genelindeki hizmetlerini 7/24 esasına göre yürütecek.

KURBAN KESİM YERİ

Altınova Belediyesi Garaj Amiri Yusuf Yılmaz vatandaşların Kurban Bayramını sorunsuz bir şekilde geçirmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “Bu yıl da İtfaiye binasının yanındaki alanı kurban kesim yeri olarak belirledik. Vatandaşlarımız burada dini vecibelerini en uygun şartlarda yerine getirecektir” dedi.

SIKI DENETİMLER

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği de vatandaşların Kurban Bayramını en iyi şekilde geçirmelerine yönelik tedbirleri üst düzeye çıkarttı. Zabıta Amirliği’ne bağlı personel ilçe genelindeki denetimlerini arttırdı. İlçe genelinde sık sık denetimler başlatan zabıta ekipleri, vatandaşların sağlığına zarar verecek uygulamalara fırsat vermiyor.

ZABITADAN TİTİZ ÇALIŞMA

Altınova Belediyesi Zabıta Amiri Zabıta Komiseri Salih Akbaş öncülüğündeki Zabıta Ekipleri, ilçede son olarak fırın, pastane ve lokantaları denetledi. İşyerlerinin ruhsatlarının yanı sıra üretim izinleri ve gerekli belgeleri denetleyen ekipler, hijyen konusunda da titiz çalışmalar gerçekleştiriyor. İşyerleri ve çalışanlarının temizliğini ve kullanılan malzemelerin sağlığa uygun olup olmadığını inceleyen ekipler; işyerleri sahipleri ile çalışanlarını, insan sağlığı konusunda hassas olmaları konusunda uyarıyor.


16.8.2018 10:39:43 _591