Oral’a turizme katkılarından dolayı plaket

Yalova İli Turizm Birliği (YATUB) Başkanı İsmail Atik, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a turizme yönelik yaptığı çalışmalar ve destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.Altınova’yı ziyaret eden Yalova İli Turizm Birliği (YATUB) ve Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, 2 kilometrelik Hersek Sahili’ni gezdi. Burada turizme katkılarından dolayı Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a teşekkür plaketi veren Atik, Başkan Oral’ı yaptığı çalışmalardan dolayı kutladı.

“DESTEKLİYORUZ”

Hersek Sahili ile Yalova’nın yeni bir değere kavuştuğunu ifade eden YATUB Başkanı İsmail Atik, “Altınova’da eko turizme yönelik çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin tek tapulu gölü olan Hersek Lagünü de flamingolarıyla birlikte ayrı bir değer. Bunun yanı sıra Altınova Belediyemizin köy turizmi çalışmalarını destekliyoruz. Yapılan bu çalışmalardan ötürü Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve ekibini kutluyoruz” dedi.

“TURİZM YILI”

Altınova Belediyesi olarak 2018’i turizm yılı ilan ettiklerini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlçemizde tarihi ve kültürel değerlerin yanı sıra eko turizme yönelik projelerle de turizmdeki payını artırmayı hedefliyoruz. Hersek Lagünü Kuş Oteli bizim için çok önemli. 2 kuş gözlem kulemizle kuş gözlemcileri için bölgemiz sayılı yerlerden birisi olacak. Bunun yanı sıra 150 bitki türünün yer alacağı Aromatik Tıbbi Bitki ve Botanik Bahçesi’nin çalışmaları başlıyor. Helenapolis Antik Kenti, Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi tarihi değerlerimiz açısından büyük önem taşıyor. Çobankale’deki kazı çalışmalarımız devam ederken 5 yıla kadar kaleyi ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Deniz Feneri, Atatürk Evi ve tarihi hamam gibi tescilli yapılarımızın teşhir ve tanzim projelerini yaptık. Bu projelerimize en kısa zamanda başlayacağız” diye konuştu.


10.8.2018 16:37:49 _521