Tersanede asfaltlama aralıksız sürüyor

Altınova Tersaneler bölgesinde asfaltlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oaral, çalışmaların 2.5 ayda tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.Altınova ilçesinin ve tersaneler bölgesinin en önemli sorunu olan yolların bozukluğu, yola PMT seriminin ardından binder tabakasının üstüne asfalt çalışmalarıyla devam ediyor.

4.5 KİLOMETRE

Altınova Tersane Bölgesinde 4.5 kilometrelik hatta 15 metre genişliğinde asfalt çalışmaları aralıksız devam ediyor. Altınova Belediyesi tarafından asfalt çalışması öncesi Fen İşleri ekiplerince; 4.5 kilometrelik tersane yolu kaldırım çalışmasını tamamladı. 38 bin metrekare kilit taşı, 8 bin 800 metre bordür, 4 bin 200 metre yağmur suyu oluk taşı montajı gerçekleştirilen çalışmalarda, yol düzenlemesine yönelik de 40 bin ton dolgu malzemesi serimi ve 4 bin 200 ton asfalt kırığı serimi gerçekleştirmişti.

DRENAJ KANALI

Çalışmalar hakkında bilgi veren Altınova Belediyesi Fen İşleri Amiri İnşaat Mühendisi Kubilay Karaca, “Yol düzenleme çalışmalarının dışında tüm kanalizasyon hattı bakımları ve yol kenarı yağmuru suyu drenaj kanalı hattı çalışmalarına yapıldı. 1225 metrelik kanal çalışmaları ve denize drenajları tamamlandı. Tüm yol hattı boyunca açık olarak tasarlanan yağmur suyu hattı geçiş noktalarında kapalı künk olarak geçilmiştir” dedi.

Çalışmaları yerinde takip eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ilçenin en büyük sorunlarından birisinin çözüme kavuşacağını ifade ederek, “Asfalt çalışması 2.5 ayda tamamlanacak” diye konuştu.


28.6.2018 09:48:33 _489