Altınovalı esnaf, iftarda buluştu

Altınova Belediyesi’nin toplu iftar programı esnaf buluşmasıyla devam etti. İlçedeki esnaflar birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadı. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programı ilahi, Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii müezzin-Kayyımı Abid Duman’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua ile başladı.

GENİŞ KATILIM

Altınova Belediye Binası önünde gerçekleştirilen esnaf iftarına Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve parti yöneticileri, AK Parti Altınova SKM Başkanı Metin Tok, AK Parti Altınova Kadın Kolları Başkanı Zehra Günaydın, il genel ve belediye meclis üyeleri, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Zeki Özpehlivan, Hersek Köyü Mahalle Muhtarı Vedat Gencebay ve davetliler katıldı.

“BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Tasavvuf Müziği, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan iftarda konuşan Başkan Oral, toplu iftarların vatandaşların birlik, beraberlik, paylaşma duygularını arttırdığını ve birlikte oruç açmanın huzur ve mutluluğunu yaşattığını söyledi. Masaları tek tek dolaşan Başkan Oral, “Allah bu güzel birliği ve beraberliği daim etsin. Bizler, gücünü birliğinden alan bir milletiz. Bin yıllardır var olmamızın sebebi kardeşliğimiz, dayanışmamız, beraberliğimizi, birlikte bu coğrafyada millet olarak yaşamamızdır” dedi.


31.5.2018 11:18:01 _516