Cerrahpaşalı’lar Altınova’da buluştu

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 92 yılı Mezunları, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın ev sahipliğinde Altınova’da bir araya geldi.Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın tıp fakültesinden sınıf arkadaşları, 2 gün boyunca Altınova ve Yalova’nın tarihi ve turistlik yerlerini gezme imkânı buldu.

İLÇE TANIMI KAPSAMINDA

Altınova’nın Tanıtım Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir tarafından Altınova’ya gelen aralarında profesör, doçent, doktor ve iş adamlarından oluşan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 92 mezunları, ilk olarak coğrafi konumu ve muhteşem doğasıyla dikkat çeken Bağdat Restoranda kahvaltı yapıldı.

ALIŞVERİŞ YAPTILAR

Kahvaltının ardından Karadere’de bulunan tarihi Çobankale hakkında misafirlere bilgi verildi. Ardından misafirlere, Tevfikiye Köy Meydanında tarihi ağaçların altında Haluj ve Çerkez peyniri ikram edildi. Misafirler burada köylüler tarafından yapılan Çerkez Peyniri satın alma imkanı da buldu.

DALINDA ÇİLEK YEDİLER

Tevfikiye’den Sermayecik Köyüne geçen misafirler, burada yapılan tarım konusunda bilgi aldılar. Daha sonra bir çilek serasına geçen misafirler burada dalından meşhur Sermayecik Çileğini yene fırsatı buldular.

Ardından kısa bir Geyikdere molası veren misafirler, Altınova’nın en önemli değerlerinden olan süs bitkileri konusunda bir çiçekçi gezme imkânı buldu. Çiçek üretim tesisini gezen doktorlar burada sektör ile ilgili bilgiler aldı.

KAHVELER BAYRAKTEPE’DE

Çiçekçi gezisinin misafirlere közde Türk Kahvesi ikram edildi. Altınova Belediyesi Bayraktepe Mesire Alanı’na gelen doktorlar, oldukça nezih bir ortamda közde kahve içerek eski günleri andılar.

FİLAMİNGOLAR İZLENDİ

Altınova Bayraktepe’den Hersek Mahallesi’ne inen misafirlere, Başkan Metin Oral tarafından bölgenin tarihi önemine ilişkin bilgiler verildi. Hersek Külliyesi’nde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Oral, Helenapolis antik Kenti, Gölbeyi Evi, Dilburnu Deniz Feneri hakkında bilgi veridi. Ardından Hersek Lagünü’nde bulunan kuşlar misafirlere teleskoplarla izletildi.

AĞAÇ DİKİLDİ

Ardından 2 kilometrelik Hersek Sahili’ne inen misafirler, burada aileleriyle birlikte ağaç dikimi gerçekleştirdi. Osman Gazi Köprüsü altındaki sahilde bir süre yürüyen misafirler, doğal bitki örtüsüne sahip alanda belediye tarafından gerçekleştirilecek olan Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi hakkında Başkan Oral’dan bilgi aldılar.

ORAL’A PLAKET

Hersek gezisinin ardından süs bitkileri serasını gezen misafirler, burada birbirinden güzel çiçekler hakkında bilgi alıp, alışverişte bulundu.

Ardından kendi imkanlarıyla konakladıkları Elegance Resort Hotel’e geçen misafirler, bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğine geçtiler. Elegance’taki akşam yemeğinde Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 92 mezunları adına plaket verildi.

YALOVA GEZİLDİ

Başkan Oral’ın misafirleri ziyaretlerinin ikinci gününde Yalova Merkezi gezdi. Misafirler; Yürüyen Köşk ve Geofit Bahçesi’ni gezerek, 19 Ağustos Deprem Şehitleri Anıtı’nı ziyaret etti. Ardından Yalova Merkezi gezen misafirler, Yalova’dan oldukça memnun bir şekilde ayrıldı.


11.5.2018 10:01:32 _648