Kursiyerler göz kamaştırdı

Altınova Belediyesi Geleneksel El Sanatları Kurslarının yılsonu sergisi büyük beğeni topladı. Kursiyerlerin bir yıl boyunca çalıştığı ahşap boyama ve mefruşat eserleri büyük beğeni topladı. Altınova Belediyesi Binası Zemin Katta düzenlenen sergide bir birinden güzel eserler beğeniye sunuldu.

GENİŞ KATILIM

Sergi açılışına; Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, İller Bankası Bursa Bölge Müdürü Ali Ekrem Ayti, İl Genel Meclis üyesi Ali Çorbacı, Altınova Belediye Meclis üyeleri, daire amirleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.

1000’İN ÜZERİNDE ESER

Ahşap Boyama ve Mefruşat Hocası Nermin Ulaş yoğun ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdiklerini söyleyerek, “Bu sene ahşap boyama ve mefruşat alanında çalışmalarımıza devam ettik. 52 kursiyerimiz binin üzerinde esere imza attı. Bu çok önemli bir sayı. Tüm kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

DİĞER KURSLAR

Ahşap Boyama ve Mefruşat kursları dışında Altınova Belediyesi bünyesinde bu yıl; büyükler ve küçükler halk oyunları kursu, kuran kursu, Mehteran Takımı kursu, tekvando, güreş, voleybol, hentbol, futbol kurslarına devam edildi. Bu branşlardaki kurslara önümüzdeki yıl da devam edilecek.

Altınova Kaymakamı Zafer Engin ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, kurs hocası Nermin Ulaş ve kursiyerleri birbirinden güzel eserlerden dolayı kutladılar.

Tören sonunda Ahşap Boyama ve Mefruşat Hocası Nermin Ulaş kursiyerler adında Altınova Kaymakamı Zafer Engin ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a birer tablo hediye etti.


9.5.2018 13:50:07 _484