Altınova, 24 Haziran’a hazır

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, erken genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Oral, “Erken genel seçimler ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. 24 Haziran tarihinden itibaren Türkiye yeni bir döneme girmiş olacak” dedi.Erken seçim kararını değerlendiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova olarak, tüm teşkilatlarımızla seçime hazırız. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımızı en yüksek oy oranı ile seçmiş olacağız. Milletvekili seçimleri için de en yüksek oy oranını yakalamayı amaçlıyoruz. Hedef yeni rekorlar” dedi.

ALTINOVA’NIN KADERİ DEĞİŞTİ

AK Parti hükümeti ile Altınova’nın dolayısıyla Yalova’nın kaderinin değiştiğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Ortadoğu’nun en büyük dünyanın 4’üncü en geniş alanına sahip Altınova Tersaneleri, deniz üzerine dünyanın en büyük 4’üncü asma köprüsü Osman Gazi Köprüsü ve Gebze-İzmir Otoyol projesi AK Parti tarafından ülkemize kazandırılan dünya çapında projelere sahibiz.

“ÖNEMLİ ESERLER KAZANDIRDIK”

AK Parti döneminde ilçemize çok önemli eserler kazandırdık. Hükümet Konağını, Devlet Hastanesini, SGK binasını, Spor Salonunu, Taziye Evini, Hersekzade Ahmet paşa Stadı Sosyal Tesislerini, 200 kişilik Kız Öğrenci yurdunu, İlçe Halk Kütüphanesini, gençlerimiz için 7 Semt Sahasını, Sokak Hayvanlarının Koruma ve Bakım Barınağını, Bayraktepe Kent Ormanı’nı, Hersek Sahilini halkımızın hizmetine sunduk. İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımıyla yeni belediye binamızın açılışını gerçekleştirdik.

DEV YATIRIMLAR

İlçe merkezinde MOBESE Sistemine geçildi. Diğer bölgelere de MOBESE sistemi kurulacak. Yine ilçe merkezinde elektrik hatları yer altına alındı. Kanalizasyon hatlarında yüzde 100’lük seviyeye ulaşıldı. Altınova, 99 oranında doğalgaza kavuşturuldu. 5 adet su sondajı yapılarak depomuza hatlar bağlandı. Böylece ilçemizde olası su sıkıntısına önlem alındı. Belediye olarak Mehteran Takımı kurduk. Denize girilmeye başlanan 2 kilometrelik Hersek Sahili’nde çalışmalarımız devam ediyor.

ARAÇ PARKI EKSİKSİZ

Almanya’dan satın aldığımız 30 metrelik merdivenli itfaiye aracı ve yeni itfaiye aracı ile itfaiyemiz tam donanımlı hale geldi. Hasta nakil ambulansı hizmete girdi. Altınova-Yalova hattındaki otobüslerimiz yenilendi. Altınova Belediyesi araç parkı olarak eksiksiz hale getirildi. Araçlarımız, binalarımız, yol ve kaldırımlarımız engellilerimize uyumlu hale getiriliyor. İlçemizde Meslek Yüksek Okul kurulmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

15 TEMMUZ RUHU

15 Temmuz da vatan hainlerine karşı kendi tarihimizi yazarak, 2. Kurtuluş savaşımızı milletimiz canı ve kanıyla kazanmıştır. İlk akşamdan son akşama kadar Altınova halkı nöbetini tutmuştur.

“SIRADA MEGA PROJELER VAR”

Avrupa Standartlarında yapılan İtfaiye binamızın iç tefrişatını yapmaya başladık. 2 Kuş Gözlem Kulesinin tamamlanması an meselesi, Hersek Bölgesinde yaptığımızı proje çalışmaları hızla devam ediyor. Prestij projelerimizden olan Tıbbi Aromatik Bitkiler Projesi önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak. Çiçek Mezatı Ve Sebze-Meyve Hali Projesine yönelik çalışmalar sürüyor. 2. Kent Ormanı projesi hazırlandı. Helenapolis Antk Kenti, Çobankale, Gölbey Evi, Deniz Feneri, Hersekzade Ahmetpaşa Külliyesi restorasyonları ve kurulacak olan 4 müzeyle ilgili tüm hazırlıklar dört koldan devam ediyor.


20.4.2018 09:54:58 _821