"Tek vücut olmalıyız"

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 97. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Ülkemizin önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatan Başkan Oral, “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar, dahili ve harici saldırılar bize gösteriyor ki; birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin ilerlemesi yönündeki tek vücut mücadele edip, yolumuza devam etmeliyiz” dedi.

“MİLLİ ŞUUR ÖNEMLİ”

İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Birinci TBMM tarafından kabul edildiğini hatırlatan Başkan Dr. Metin Oral, “Milli şuuru ayakta tutabilmenin, gelecek nesillere aktarabilmenin, yaşanan buhran dolu yıllardan kurtulabilmenin edebi ifadesi, her kelimesinde ecdadın inanmışlığı ve umut var olduğunun göstergesi olan istiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümünü millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz. “MİLLİ DEĞERLER” Milletlerin geleceklerine yön veren önemli olaylar ve olayları yöneten liderler vardır. Geleceğe güvenle bakabilmek, muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmek, yaşadığın coğrafya ya yön verebilmek ve milli şuuru ayakta tutabilmek için bunları hatırlamak gerekir. Millet olarak bizi biz yapan değerlerimizle yaşadık, yaşamaya devam edeceğiz, bu uğurda feda edebileceklerimiz şanlı tarihimizde sayısız kahramanlarımızın yazdığı destanlarla sabittir.
“MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”
Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Üstadın deyimiyle, 'Allah bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' diyerek başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.


9.3.2018 15:56:24 _688