Din görevlilerine bilgilendirme

AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Müftülüğü personeli ile bir araya geldi.Altınova Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Altınova ilçesi ve Yalova genelinde merkezi ve yerel yönetimlerin çalışmaları anlatılarak, görüş alışverişinde bulunuldu. Hafta içi Ankara’daki çalışmaları yürüttüğünü ifade eden Milletvekili Demirel, “Her hafta sonu Yalova’dayım ve kapım herkese açık” dedi.

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

Din görevlilerinin çok önemli bir görevinin bulunduğunu ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Düşmanlarımız, Osmanlı’dan kalan yarım işlerini bitirmek istiyorlar. İnşallah hep beraber buna izin vermeyeceğiz. Allah ordumuza güç kuvvet versin” dedi. 15 Temmuz hain darbe girişiminde din görevlilerinin ilçede vatandaşlarla her gece nöbet tuttuğunu hatırlatan Başkan Oral, “Sizlerin duaları bizim gecelerimizi aydınlattı. Allah sizden, milletimizden razı olsun” diye konuştu.

“ESKİ TÜRKİYE YOK DERKEN…”

Türkiye’nin son dönemde yükselişine değinen AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, “Biz eski Türkiye, yeni Türkiye derken geçmiş yönetimleri kötülemiyoruz. Bugün dünyanın süper gücü Amerika, kepenk kapatıyor. ABD Başkanı başka konuşuyor, Pentagon başka konuşuyor, ABD Dışişleri başka konuşuyor. Böyle olunca Amerikan vatandaşı kime inanacağını bilemiyor, güven ortadan kalkıyor. İşte AK Parti öncesi de böyleydi. Cumhurbaşkanı başka konuşuyor, Başbakan başka konuşuyor, yargı başka konuşuyordu. Ama şimdi birlik var, beraberlik var. Böyle olunca da Türkiye ilerliyor, gelişiyor, dünya mazlumuna umut oluyor” diye konuştu.

“HİZMET ATAĞI”

AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Altınova ve Yalova genelinde yerel ve merkezi yönetim tarafından yapılan çalışmaları anlattı. Yalova’nın mega projelere ev sahipliğini yaptığını hatırlatan Milletvekili Demirel, “İl Başkanlığı dönemimden bugüne kadar uğraş vererek, Altınova’ya eşsiz bir sahil kazandırdık. Bundan önce Yalova’nın sadece batısı turizm merkezi iken artık Altınova da bu sektöre ortak olacak. Tersanelerimiz sadece kentimiz için değil, ülke ekonomimiz açısından da büyük önem taşımakta. Osmangazi Köprüsü ise Altınova’mıza, Yalova’mızın gerdanlığı. Çobankale’deki çalışmalar bölge tarihimiz açısından büyük önem taşıyor. Hersekzade Kulliyesi ise ayrı bir değer. Önümüzdeki yıl 400 yataklı hastanemizin temelini atacağız. Böylece Yalova sağlık alanında en iyi noktaya gelmiş olacak. Merkezi ve yerel yönetimlerimiz uyumlu ve verimli çalışarak Yalova’mıza önemli yatırımlar yapıyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantıda Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, slaty gösterisi eşliğinde belediye çalışmaları ve projeleri hakkında din görevlilerine bilgi vererek soruları yanıtladı. Başkan Oral, önümüzdeki dönemde de ciddi projelere başlanacağını ifade ederek, “Bizlere her konuda destek ve yardımcı olan Milletvekilimiz Fikri Demirel’e, il ve ilçe yönetimlerimize Altınova halkı adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Demirel de ilçe ve il genelindeki hizmetleri anlatıp, soruları cevapladı. Toplantının ardından Altınova Belediyesi Terasında akşam yemeği yendi. Toplantıya AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın yanı sıra; Altınova İlçe Müftüsü Ahmet Büyükgül, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı.


29.1.2018 15:56:15 _306