Şimdiki hedef Olimpiyatlar

22-25 Kasım 2017 tarihlerinde Polonya’da düzenlenen U23 Kadınlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda 48 kiloda altın madalya kazanan Altınova Belediyesporlu Evin Demirhan için tören düzenlendi.

Yalova Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü’nde düzenlenen törende konuşan Evin Demirhan, hedefinin Olimpiyatlar olduğunu dile getirdi.

BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI

Evin Demirhan için düzenlenen törene; AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Belediyespor Kulüp Başkanı Sedat Ok, Yalova İl Gençlik ve Spor Müdür Metin Kaplan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali tosun, İl Genel Meclis üyesi Ali Çorbacı, Altınova Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı, Bilal Ok ve Ali Sarıhan ile sporcu yakınları katıldı.

“GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Türk Güreş tarihine adını altın harflerle yazdıran Salih Bora’nın kendisinin bacanağı olduğunu ifade eden AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, “Ülkemiz her alanda ilerliyor. Sporda da bu ilerlemeleri yaşıyoruz. Ülkemizin bayrağını gönderen gençlerimizle gurur duyuyor, onlara teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Biz de her zaman onlarla birlikteyiz” dedi.

“BAŞARI ÇALIŞARAK GELİYOR”

Evin Demirhan’ı kutlayan Altınova Kaymakamı Zafer Engin ise yaptığı konuşmada, “Ülkemizde imkanlar eski yıllara oranla çok arttı. Artık gençlerimiz spor salonlarında gönül rahatlığıyla sporlarını yapıyor. Sporun her branşında imkanlar gelişti. Ata sporumuz güreş de bu gelişimden payını alıyor. Çok çalışınca başarı geliyor. Evin’e bundan sonraki müsabakalarında da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZLERİ GURULANDIRDI”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Polonya’dan Dünya şampiyonu olarak dönen Altınova Belediyespor Sporcusu Evin Demirhan’ı ve hocalarını kutlayarak, “Bayrağımızı göndere çekerek, şampiyon olarak bizleri gururlandırdınız. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TEŞEKKÜR

Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Dünya Şampiyonu evin Demirhan, “Dünya Şampiyonasına milli takım kamplarında yoğun antrenmanlar ile hazırlandık. Madalya alacağımıza inancımız tamdı. Çok şükür nasip oldu, başta hocalarıma, bize destek olan sponsorlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
“TARİH YAZDIK”
Gençlik ve Spor İl MüdürüMetin Kaplan, “İlimize ve ülkemize kazandırılan Altın madalyanın gururunu yaşıyoruz emeklerimizin karşılığını aldık ve Polonya’da Türk bayrağını dalgalandırdık, tarih yazmaya devam ediyoruz. Bu büyük başarıdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür eder, sporcumuzu tebrik edip, başarılarının devamını dilerim” şeklinde konuştu.


30.11.2017 16:57:12 _960