Genç çiftçilere koyun dağıtıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Destekleri Programı, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, Altınovalı genç çiftçilere Merinos Koyunu dağıtıldı

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Destekleri Programı, Genç Çiftçi Projesi kapsamında Altınova ilçesine gelen Merinos koyunlar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hak sahibi genç çiftçilere teslim edildi.

185 KOYUN DAĞITILDI

2017 yılında, 5 Genç Çiftçiye 35 adet koyun ve 2 adet koç olmak üzere, toplam 185 adet Merinos Koyunun dağıtıldığını belirten Altınova Kaymakamı Zafer Engin, projenin üretime ve ilçemizdeki genç çiftçilerimizin istihdamına önemli katkı sağlayacağını bildirdi. Kaymakam Engin, “Hibe koyun desteği almaya hak kazanan çiftçilerimize koyunlarının hayırlı olmasını, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diliyorum” dedi.

“2018 YILINDA DA DEVAM EDECEK”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Altınova İlçe Müdürü Mesut Ünal ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde Aktoprak köyünden Bülent Özdemir, Fevziye Köyünden Emre Emrah Tay ve İsmail Açıkel, Sermayecik Köyünden Şaban Öndül, Kaytazdere Beldesinden Selime Polat’ın proje kapsamında hibe koyun almaya hak kazandı. Projenin 2018 yılında da devam edecek” diye konuştu.


15.11.2017 17:44:10 _853